Meie tütre kuues elukuu
- Baby Steps and Finance
- Oct 19, 2020
- 2 min read

Palju õnne, M! Sa oled juba poole aasta vanune! Mäletan, kuidas kuulsin Mi esimesel elukuul asjadest, mida saab teha kuue kuu vanuse lapsega (pakkuda tahket toitu, seljas kanda jne), ning mõtlesin, et millal see aeg küll tuleb. Nüüd on see aeg käes!
Tähtsad sündmused
Meie elu on olnud kiire. Praktika ja töö sellele lisaks tähendavad pikki päevi. Igatsen Mi, aga õnneks on see igatsus vähenenud. See-eest naudin meie koosveedetud aega väga! Endiselt hoolitsevad Mi eest tema isapoolsed vanavanemad.
Selle kuu jooksul kohtusime sõpradega, käisime külas Mi väiksel pea sama vanal sõbrannal ning jalutasime palju õues. Kuus päeva enne kuuekuuseks saamist sai M endale suure tüdruku käru (vahetasime vankrikorvi istuva osa vastu). Õnneks saab selle panna ka täislamavasse asendisse. Küll talle aga meeldib natuke rohkem püstisest asendist maailma uudistada!
Soetasime endale ka jooksukäru, et saaksin Miga koos sporti teha. Enne tema sündi käisin palju jooksmas (veel raseduse alguses tegin seda kuni viis korda nädalas), aga nüüd on see ajapuuduse tõttu unarusse jäänud. Loodan, et saan Miga oma hobi jagada.
Samuti panime valmis tema söögitooli, et ta saaks varsti juba ise sööma hakata!
Söömine
Olen meie üle nii uhke: M saab endiselt rinnapiima! Söödan rinnaga kl 7, 18 ja 22:30 (ja öösel, kui see vajalikuks peaks osutuma).
Täna alustame tahke toidu pakkumisega, proovime seda teha Rapley meetodist lähtuvalt ehk anda talle näputoitu. Vaatame, kuidas see läheb, vajadusel läheme üle püreedele. Huvi on tal toidu vastu igaljuhul olemas! Samuti saab ta vajaliku toega ilusti istumisega hakkama.
Magamine
Tundub, et laps on uneregressiooni kas läbinud või on see peaaegu läbi (hoidke pöidlaid!). Kuigi päeval tegeleme endiselt sellega, et ta oskaks ühest unetsüklist teise minna (ja aitame teda selle juures), siis oleme suutnud nüüd nii kuskil kaks-kolm nädalat enamik öid teda mitte toita. Proovime talle kl 22:30 unesöögi ajal suurema koguse anda (ainult rinnapiima asemal rinnapiim+rinnapiimaasendaja) ning kui vaja, siis öösel lutti pakkuda. Sellega on kahjuks kaasnenud, tundub, see, et tal on lutti varasemast rohkem tarvis. Praegu polegi ma veel kindel, kas peaks ta täielikult lutist võõrutama. See samm on raske just minu jaoks, sest see on mugav moodus teda näiteks öösel või autos rahustada.
Positiivse noodina saan välja tuua selle, et ta on viimased kaks nädalat jällegi nõus kärus magama, samuti õnnestub see ka turvahällis autosõidu ajal.
Endiselt teeb M päeval kolm uinakut ja läheb ööunne kl 19 ajal, sööb kl 22:30 ja ärkab hommikul kl 7 paiku (või kl 6:45, kui pean varem praktikakohal olema). Päevane unetundide arv on u 14,5-16 h.
Uued oskused
M pöörab ilusti üle parema õla, vajadusel ka üle vasaku. Tagurpidi roomamine tuleb tal ka väga hästi välja, kuigi pigem sooviks ta liikuda ettepoole. Harjutamine teeb meistriks!
Tema mänguaedik on muutunud järsku üsna kitsaks, seega veedab ta palju aega põrandal. Kui ta tekile asetada, on ta juba minuti möödudes end kõhuli pööranud ning uudistab mõnda mänguasja (lemmikuteks on Oball, rõngakujuline kõrin ning krabisev rõngas).
Meelistegevused
Meie tütre lemmiktegevuseks on kujunenud kasside jälgimine. Paari päeva eest õnnestus tal (vanaema abiga) ka kassi paitada.
Endiselt meeldib talle ka õues ringi vaadata. Samuti on ta väga sotsiaalne, talle meeldib uusi inimesi kohata, meie sõpradega mängida ja kõigile oma uusi oskusi näidata.
Numbrid ja statistika
Kaks päeva pärast kuuekuuseks saamist läheme Miga arsti juurde, vaktsiine saama ning mõõtma-kaaluma. Praegu kannab ta endiselt riideid suuruses 62/68 (pigem viimane).
Comments